Regulamin


Postanowienia ogólne

 1. Sklep Internetowy, działający pod adresem: www.awilax-vinzer.pl prowadzony jest przez firmę:

  Awilax Poland
  ul. Boryńska 14
  44-240 Żory
  NIP: 651-156-31-73
  REGON: 277553520
  nr rachunku bankowego: ALIOR BANK S.A 62 2490 0005 0000 4500 4504 3346

   
 2. Nazwy producentów i marki fabryczne należą do ich właścicieli i prezentowane są na stronach sklepu wyłącznie w celach informacyjnych.
 3. Umowa może zostać zawarta tylko w języku polskim.

Składanie zamówienia

 1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Zamówienia przyjmowane są przez stronę http://www.awilax-vinzer.pl
 3. Po złożeniu zamówienia klient zobowiązany jest zaakceptować je za pomocą linku potwierdzającego otrzymanego na adres E-mail podany przy rejestracji. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaakceptowaniu zamówienia przez obsługę sklepu. W przypadku przedpłaty na konto bankowe realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym.
 4. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza adresowego zamówienia i automatyczne przesłanie go do nas oraz zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych niezbędnych do realizacji zamówienia przez Awilax zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883) i oświadczenie, o zapoznaniu się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu www.awilax-vinzer.pl
 5. Zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.
 6. Zamówienia można składać przez całą dobę.
 7. Do każdego zamówienia wystawiana jest Faktura VAT lub Paragon.
 8. Klient może wycofać lub wprowadzić zmiany w zamówieniu telefonicznie do 24h po złożeniu zamówienia. Każda zmiana zamówienia może wpłynąć na wydłużenie terminu dostarczenia towaru.
 9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to oczywisty błąd.
 10. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 11. Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego Art. 66 par. 1. Szczegóły dotyczące oferty handlowej zostaną przekazane po kontakcie z naszą firmą.

Realizacja zamówienia

 1. Dostawa towaru oraz płatność za towar odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób.
 2. Po zgłoszeniu zamówienia klient otrzymuje e-mailem informację o koszcie zamówionego towaru oraz zamówienie odbiorcy.
 3. Koszt transportu jest płatny wg. stawek odpowiadającym wybranym przez klienta sposobom transportu. Sklep może odstąpić od pobrania opłaty za transport o czym klient zostanie poinformowany w potwierdzeniu zamówienia.
 4. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  • przelew bankowy na konto sklepu przed wysłaniem zamówienia
  • przelew bankowy 14 dni (forma płatności dostępna wyłącznie dla placówek budżetowych)
 5. Awilax ma prawo domagać się zwrotu towaru w przypadku opóźnień w płatnościach. Do momentu zapłaty towar pozostaje własnością firmy Awilax.

Reklamacje i zwroty

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Nie dotyczy to wyrobów, przy których zaznaczone jest, iż są wykonywane na zamówienie indywidualne, nie podlegają zwrotowi oraz, w których na życzenie klienta dokonano zmian.
 2. Wszystkie towary dostępne w sklepie posiadają niezbędne atesty i deklaracje zgodności oraz są objęte gwarancją producenta.
 3. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady, powinien zwrócić towar. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę lub paragon. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od ich wpłynięcia. Towar wadliwy zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, jeśli naprawa nie będzie możliwa, sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
 4. Reklamacje dotyczące różnicy w wyglądzie towarów zamówionych z otrzymanymi, które wynikają z różnicy w ustawieniu parametrów monitora Klienta, w szczególności różnicy w barwach i odcieni, nie stanowią podstawy do zwrotu towaru.
 5. Zwroty. Zakupione produkty można zwrócić w terminie do 5 dni od odbioru przesyłki bez podania przyczyn. Jeśli zwrot nastąpi w przeciągu tych 5 dni gwarantujemy zwrot całej kwoty. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 6. Nie przyjmujemy przesyłek zwrotnych "za pobraniem".
 7. W chwili otrzymania towaru prosimy o sprawdzenie ilości i stanu zewnętrznego dostarczonej przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń opakowania, mogących wpłynąć na jakość zawartości przesyłki lub niezgodność w ilości dostarczonych paczek ze specyfikacją, wymagane jest wpisanie tych uwag na liście przewozowym w obecności przedstawiciela przewoźnika, jako powód rezygnacji z przyjęcia dostawy. W przypadku uszkodzenia taśm zabezpieczających paczkę, należy bezwzględnie sprawdzić stan i zawartość przesyłki w obecności przedstawiciela firmy dostarczającej. Adnotacje te są niezbędne do wszczęcia procedury reklamacyjnej. Brak takich adnotacji na liście przewozowym uniemożliwi uznanie reklamacji ilościowej lub jakościowej, jeżeli później zostanie stwierdzony brak lub uszkodzenie.

Ochrona danych osobowych Klientów

 1. Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności sklepu są poufne. W żadnym wypadku ani w żadnej formie nie będą ujawniane innym osobom ani innym podmiotom zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Klienci mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania.
 2. W przypadku zapytań w sprawie działalności sklepu i oferowanych produktów, uwag oraz reklamacji należy skontaktować się  za pomocą formularza kontaktowego, pod adresem poczty elektronicznej: biuro@awilax-vinzer.pl lub numerem telefonu: 698-476-634.